SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

YETENEK YÖNETİMİ

Yetenek Yönetimi programımız ile çalışanlarımızın sahip olduğu yeteneklerin kariyer ve gelişim planlamalarını yapar, hem insan kaynağımızı hem de organizasyonumuzu geleceğe taşımayı hedefleriz.

Amacımız, çalışanlarımızın sistemli bir yaklaşım ile değerlendirilmesi, insan kaynakları yönetimine dair süreçlerin bu kapsamda planlanması ve şirket performansını üst düzeye çıkaracak bilginin, becerinin ve yetiştirilmiş iş gücünün bünyemizde tutulmasıdır.

Genç yeteneklerin IC Holding ve Grup Şirketlerine kazandırılması yetenek yönetimi kapsamında başlıca hedefimizdir.

Kişilik envanterleri, değerlendirme merkezi uygulamaları ve yetkinlik bazlı mülakat gibi etkin işe alım süreçlerimiz ile etkili seçimler gerçekleştirilir. Ayrıca her stajyer için değerlendirme uygulanır ve kayıt altına alınır. Böylece, yetiştirmek üzere şirket bünyesine dâhil edilmesi uygun görülen adaylar ile mezun olduktan sonra iletişime geçilir.

Yeteneğin kazandırılmasındaki bir diğer basamak olan doğru İnsan Kaynakları uygulamaları ve eğitim planlaması ile genç yeteneklerin sahip olduğu pozitif kabiliyetleri geliştirerek çalışanlarımıza kendi kariyerlerinde etkin rol oynama ve kariyer gelişimlerine yön verme fırsatı sunulmaktadır.

Yetenek Yönetimimiz; Performans Yönetimi, Eğitim ve Gelişim gibi tüm İnsan Kaynakları süreçleri ile entegre bir yapıda ilerlemektedir.

Gelişim programları yönetici geliştirme eğitimleri, mentörluk ve koçluk gibi farklı gelişim aksiyonlarını barındırmaktadır.